آنچه مردان باید از درمان موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر بدانند

آنچه مردان باید از درمان موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر بدانند

دستگاه لیزر می‌تواند طی یک فرآیند پزشکی با استفاده از نور و تبدیل آن به انرژی حرارتی فولیکول‌های موهای زائد را هدف قرار داده و آنها را نابود کند. این عمل می‌تواند با نابود کردن موهای زائد سرعت شد مجدد آنها را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از دستگاه لیزر، راهکاری آسان و بدون دردسر برای رفع موهای زائد است. بعد از انجام عمل و ایجاد صدمه به فولیکول شاهد کاهش رشد موهای زائد خواهیم بود. موهای زائدی که پس از عمل دوباره رشد کنند بسیار نازک تر و البته با رنگی روشن تر خواهند بود. در جوامع مختلف بیشتر استفاده از دستگاه لیزر به بانوان مربوط می‌شود اما در حقیقت اینگونه نیست و مردان نیز از این دستگاه استفاده می‌کنند.

دستگاه لیزر، دوستی نزدیک به ورزشکاران

استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند برای مردان ورزشکار بسیار جذاب باشد. به خصوص افرادی که ورزش‌های به خصوصی را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند می‌توانند از دستگاه لیزر بهترین بهره را ببرند. به عنوان مثال در ورزش پرورش اندام با نابود شدن موهاد زائد ماهیچه‌ها با جزئیات بیشتری قابل مشاهده هستند. در ورزش‌های دیگر مثل دوچرخه سواری نیز افراد حرفه‌ای از لیزر استفاده می‌کنند. نبود موهای زائد برای دوچرخه سواران در ناحیه ساق پا و ران می‌تواند کمک زیادی انجام دهد. از آنجا که لباس‌های مخصوص دوچرخه سواری بسیار تنگ است، وجود موهای زائد در این نواحی می‌تواند برای ورزشکار بسیار طاقت فرسا باشد. یکی دیگر از ورزش‌هایی که لیزر زیاد توسط ورزشکاران آن انجام می‌شود شنا است. شنا ورزشی رکوردی است که حتی صدم‌های ثانیه نیز در آن مطرح هستند. شناگران حرفه‌ای برای رسیدن به رکورد های جدید از دست زدن به هیچ راهکاری خودداری نمی‌کنند و اگر احتمال بدهند که موهای زائد بدنشان باعث می‌شود که رکورد آنها حتی ذره‌ای افزایش یابد، قطعا آنها را نابود خواهند کرد. در نهایت باید گفت که ورزشکاران حرفه‌ای زمان زیادی را باید برای رفع موهای زائد بدن خود صرف کنند. استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند راهکاری با ماندگاری بسیار زیادی به آنها ارائه کند. شیوه‌های سنتی به صورت کلی ماندگاری خاصی ندارند و بعد از چند روز یا چند هفته شاهد رشد مجدد موهای زائد خواهید بود اما دستگاه لیزر می‌تواند باعث شود که شما برای حداقل چندین ماه شاهد رشد مجدد موهای زائد نباشید.

لیزر برای افراد عادی

حتما لازم نیست که شما یک ورزشکار باشید تا بتوانید از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدن خود استفاده کنید. بسیاری از مردان از لیزر استفاده می‌کنند که می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد:

  • تراکم بسیار زیاد موهای زائد در نقاط مختلف بدن

به نسبت بانوان، مردان در بدن خود موهای زائد بسیار بیشتری دارند. نه تنها این موهای زائد در نقاط بیشتری از بدن مشاهده می‌شوند بلکه تراکم آنها نیز بسیار بالاتر است. استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند به مردان کمک کند تا موهای زائد خود را تقریبا در تمام نقاط بدن مثل صورت، گردن، شانه، سینه، کمر، شکم، پا، ران‌ها، دست و … برطرف کنند. لیزر راهکاری دائمی برای رفع موهای زائد نیست اما می‌توان به کاهش حجم موهای زائد و همچنین کاهش سرعت رشد آنها کمک زیادی بکند. بعد از انجام لیزر موهای زائد تراکم قبل را نخواهند داشت، نازک‌تر بوده و حتی رنگ آنها نیز روشن‌تر می‌شود.

  • بهداشت بدن

دیدگاه نادرستی در جوامع مختلف وجود دارد که موهای زائد نشان دهنده عدم پاکیزگی فرد است. در حقیقت این دیدگاه به صورت کلی درست نیست. موهای زائد می‌توانند برای مردان حس ناراحتی به وجود آورند. با کاهش آنها، فرد می‌تواند حس بهتری داشته باشد. همچنین زیاد بودن موهای زائد می‌تواند باعث ایجاد حس خارش به خصوص در فصول گرم سال شود. در حالت کلی وجود موهای زائد برای بهداشت بدن مخاطره خاصی به وجود نمی‌آورد.

  • صورت و گردن

اصلاح صورت برای مردان به صورت روزانه و هفتگی می‌تواند فرآیندی طاقت فرسا باشد. کم بودن موهای زائد می‌تواند کمک زیادی به این فرآیند بکند. مردان دوست ندارند که روی گردن و داخل گوش شاهد رشد موهای زائد باشند. لیزر می‌تواند راهکاری مناسب و البته با ماندگاری بسیار زیاد ارائه کند. اصلاح کردن موهای زائد همچنین می‌تواند شامل ریسک‌هایی مثل رشد موهای زیر پوستی باشد. استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند این شانس را به مقدار بسیار قابل توجهی کاهش دهد. بسیاری از افراد نیز راهکار‌های سنتی برای رفع موهای زائد را دوست ندارد. به عنوان مثال واکس می‌تواند فرد را متحمل درد بسیار زیادی کند.

  • موهای سر

طاسی و کچلی یک مشکل شایع در مردان است. بسیاری از مردان که با این مشکل مواجه هستند موهای باقی مانده روی سر خود را به صورت کامل می‌تراشند. این فرآیند نیز مانند اصلاح صورت می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. لیزر می‌تواند راهکاری بسیار مثبت برای اینگونه افراد باشد. همچنین بسیاری از افراد برای ثابت کردن خط‌های مو مثل پیشانی و ریش از لیزر استفاده می‌کنند تا ظاهری مناسب حفظ شود.

تاثیرگذاری و جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در نقاط مختلف بدن بسته به حجم موهای زائد می‌تواند کاملا متفاوت باشد. سینه م کمر مردان به صورت میانیگن به شش تا هشت جلسه درمانی نیاز دارد. این جلسات درمانی در بازه زمانی دو ماهه انجام می‌شود. با گذر این جلسات می‌توانید تاثیر را به خوبی مشاهده کنید. بعد از اتمام جلسات درمانی شاهد کاهش رشد موهای زائد به شکل قابل توجهی خواهید بود. البته موهای زائد هیچگاه به صورت دائم برطرف نخواهند شد. رشد موهای زائد دارای فاز‌های مختلفی است. همیشه سی تا شصت درصد موها‌ در فاز رشد فعال قرار دارند در حالی که بقیه آنها در حال استراحت و یا مردن هستند. لیزر مو در حالی تاثیرگذار است که موها در فاز رشد فعال قرار داشته باشند. به همین خاطر نیاز است که جلسات مختلف درمانی انجام شود تا همه موهای زائد در منقطه مد نظر در بدن تحت تاثیر قرار گیرند.

نگهداری قبل و بعد از عمل

قبل و البته بعد از عمل با استفاده از دستگاه لیزر باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. قبل از عمل حتما باید موهای زائد را کوتاه کنید. اگر موهای زائد بیش از اندازه بلند باشند، انرژی لیزر به آنها جذب شده و شاهد تاثیرگذاری مناسب نخواهید بود. البته موهای زائد نباید از ریشه جدا شوند و به همین خاطر استفاده از واکس و شیوه‌های مناسب که مو را از ریشه جدا می‌کنند به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شوند. نکته بعدی این است که قبل و حتی بعد از عمل باید از نور خورشید دوری کنید. بهترین زمان برای انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد فصل زمستان است. پیشنهاد می‌شود که سه هفته قبل از عمل، ناحیه مد نظر نباید تحت تاثیر نور مستقیم خورشید قرار گرفته باشد. دلیل اصلی این مسئله نیز این است که باید تفاوت زیادی بین رنگ پوست و مو وجود داشته باشد. هر چه رنگ پوست تیره تر شده و به مو نزدیک شود تاثیرگذاری لیزر کاهش پیدا کرده و احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی نیز افزایش پیدا می‌کند. بعد از عمل نیز نباید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرید و حتما نیز باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که بعد از عمل حداقل تا 48 ساعت از فعالیت‌های ورزشی دوری کنید. سطح پوست در عمل لیزر آسیب می‌بیند. پوست به زمانی برای ترمیم نیاز دارد. ورزش باعث افزایش دمای بدن می‌شود. به همین دلیل مناسب است که در این مدت کوتاه از ورزش دوری کرده و همچنین وارد استخر، سونا و جکوزی نیز نشوید.

هنوز هیچ امتیازی به این مطلب نداده اید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن