لیزر سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

خیلی از افراد به دلیل ترس از بروز احتمالی عوارض جبران ناپذیر لیزر مو زائد، از این روش استفاده نمی کنند، آنها با این تفکر که لیزر مو دارای اشعه های سرطان زا است و به بدن آسیب می رساند از این روش دوری می کنند و همچنان از روش های سنتی که دارای عوارض زیادی است استفاده می کنند. اگر شما هم فکر می کنید استفاده از دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد سرطان زا است، این مقاله برای شماست؛ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

لیزر مو یا اپیلاسیون؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید لیزر مو، یکی از جدیدترین و محبوبترین روش های حذف موهای زائد است. لیزر مو در مقایسه با روش های سنتی موزدایی مثل اپیلاسیون و تراشیدن مو با تیغ و… ، امن تر و به صرفه تر است؛ چرا که در روش های سنتی شما وقت زیادی را صرف مو زدایی می کنید و نه تنها چرخه رشد موها با این کار متوقف نمی شود، بلکه عوارضی مانند ناراحتی های پوستی را نیز به همراه دارد؛ اما با مراجعه چند جلسه به کلینیک های تخصصی برای لیزر درمانی، رشد موهای شما برای همیشه متوقف می شود و آسیب جدی ای به پوست شما وارد نمی شود.

کاربرد لیزر به چه صورت است؟

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که “لیزر چه کاری انجام می دهد که باعث می شود رشد مو برای همیشه متوقف شود؟”، ” چند جلسه برای لیزر درمانی نیاز است؟”؛  دستگاه لیزر مو پرتو نوری متمرکز بر روی پوست منتشر می کند، نور توسط رنگدانه های مو جذب می شود و سپس تبدیل به گرما می شود و ریشه مو را سوزانده و به فولیکول مو آسیب می رساند و با گذراندن چند جلسه درمان فولیکول مو از بین می رود و رشد مو برای همیشه متوقف می شود.

همچنین تعداد جلسات درمانی کاملا به رنگ پوست و مو شما بستگی دارد؛ ممکن است در دو یا سه جلسه اول شاهد کاهش قابل توجهی از موهای زائد خود باشید و یا ممکن است بعد از گذراندن 5 الی 6 جلسه نتیجه دلخواه خود را از دستگاه لیزر بگیرید. به طور کلی هنگام استفاده از دستگاه لیزر برای موزدایی افرادی که دارای پوستی روشن و موهای تیره و ضخیم هستند، نسبت به افرادی که پوست تیره و موهای روشن تری دارند سریعتر نتیجه می گیرند. دستگاه لیزر دایود الکس یکی از بهترین دستگاه های لیزرهای دنیاست که تاثیر زیاد و سریعی نیز دارد.

آیا لیزر مو باعث ایجاد سرطان می شود؟

خرید دستگاه لیزر دایود الکس

ذهن انسان از گذشته تا به امروز به این صورت برنامه ریزی شده است که با پدیدار شدن هر عامل جدید و ناشناخته ای احساس خطر کند. بروز افکار منفی در برابر ناشناخته ها و دوری از عواملی که در برابر آن احساس خطر میکند، کاملا طبیعی و لازم است و انسان از همان دوران غارنشینی تا به امروز برای زندگی بهتر، سالم تر و در کل برای بقا به آن احتیاج داشته است. 

انسان در برابر درمان های جدید و ناشناخته نیز احساس خطر می کند و تا حد امکان از آن دوری می کند. مانند ویروس کرونا و واکسن آن که عده زیادی از افراد در سر تا سر جهان ترس از تزریق واکسن کرونا را دارند و فکر می کنند این واکسن دارای عوارض جدی است که در آینده شاهد بروز آن خواهیم بود و همچنین برای اینکه دیگران را نیز از زدن واکسن منصرف کنند، شایعاتی بی اساس و غیر علمی را منتشر کرده اند.

این ها همه مکانیسم های دفاعی انسان در برابر بروز خطرهای احتمالی ساخته ذهن انسان است. بنابراین هر زمان یک رویکرد درمانی جدید به افراد معرفی می شود، منطقی است که احساس خطر داشته باشیم از بروز عوارض جانبی مضری که ممکن است با گذشت زمان آشکار شود. درمان با لیزر به دلیل اینکه یکی از جدیدترین درمان هاست و در بین مردم جا نیفتاده است و همچنین به روش تابش مستقیم پرتو نور، این درمان صورت می گیرد، به دلیل منتشر شدن اشعه های لیزر اولین عارضه جانبی مضری که به ذهن انسان خطور می کند، سرطان است. 

روزانه افراد زیادی از پزشکان و متخصصان این سوال را می پرسند که “آیا لیزر مو زائد سرطان زاست؟” جواب آن کاملا مشخص است، خیر، استفاده از دستگاه لیزر مو زائد باعث سرطان نمی شود.

متخصصین علم پزشکی و مهندسین، همواره در تلاش برای ساخت دستگاه لیزر با عوارض کم هستند

دستگاه های لیزر مو که در حرفه پزشکی استفاده می شود، در این حرفه متخصصان و مهندسان تمامی تلاش خود را به کار میبرند تا دستگاه هایی را برای درمان ارائه دهند که تا حد امکان ایمن باشد.

عوارض کوچک و ناچیزی را داشته باشد و باعث بروز آسیب های بزرگ و جبران ناپذیر نشود؛ بنابراین قبل از اینکه دستگاه های لیزر وارد بازار شوند بارها بر روی آنها تحقیقات و آزمایش های علمی صورت گرفته است. از نظر علمی این دستگاه ها کاملا ایمن هستند و باعث بروز بیماری های جدی مانند سرطان نمی شوند.

همچنین این دستگاه از اواسط دهه 1990 در بیشتر کشورها مورد استفاده قرار گرفت و تا به حال گزارشی درباره دستگاه لیزر مو که باعث بروز سرطان شده باشد، به ثبت نرسیده است.

اشعه لیزر سرطان زا نیست

تابش نور لیزر به اندازه ای قوی است که به فولیکول مو آسیب می زند و آن را از بین می برد اما انرژی اشعه منتشر شده از لیزر سرطان زا نیست و از نظر علمی غیر یونیزه است یعنی به اندازه اشعه ایکس، اشعه گاما که یونیزه و قوی و مضر هستند.

اشعه لیزر آنقدر قوی نیست و به DNA شما آسیبی نمی رساند؛ در واقع اگر تشعشعات غیر یونیزه باعث ایجاد سرطان در بدن ما میشد، همه ما حتی بدون استفاده از دستگاه لیزر مو باید به سرطان دچار می شدیم؛ چرا که اطراف ما پر از اشعه های غیر یونیزه از جمله نور مرئی و امواج رادیویی است. همین الان میتوانید برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس یکی از ثابت شده ترین دستگاه لیزرهای در حال حاضر است.

اتهامات نسبت به دستگاه لیزر غیر منطقی است

همچنین ممکن است افرادی بدون مدرک و دلیل مشخص، بعد از اینکه به سرطان مبتلا می شوند انگشت اتهام آنها به سوی دستگاه های لیزر مو باشد؛ بهتر است بگوییم دلایل مختلفی وجود دارد که افراد به سرطان مبتلا می شوند و بسیاری از آن دلایل خارج از کنترل ما است. انسان وقتی دچار بیماری می شود، دنبال علت بروز این مشکل و مقصر اصلی می گردد. اشاره کردن به یک درمان نسبتا جدید و ناشناخته یک واکنش طبیعی است.

دستگاه لیزر سرطان زا نیست

بنابراین استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد به غیر از بروز عوارض جانبی موقت مثل قرمز شدن پوست و تغییر رنگ پوست، هیچگونه عوارض جانبی جدی و دائمی مانند سرطان ندارد و کاملا ایمن است. بنابراین بدون نگرانی از بروز هر مشکل جدی می توانید با استفاده از دستگاه لیزر مو، از شر موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوید.

فروش دستگاه لیزر دایود الکس به صورت قسطی نیز در شرکت طاهر تاج مادر انجام می شود.

در این مقاله درباره بروز احتمالی مشکلات و بیماری های جدی در رابطه با استفاده از دستگاه لیزر مو زائد، مطالبی را شرح دادیم. خوشحال می شویم اگر شما نظرات خود را درباره این محتوا با ما در میان بگذارید.

سپاس از همراهی شما.

هنوز هیچ امتیازی به این مطلب نداده اید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن