چرا زمستان بهترین فصل برای آغاز استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد است؟

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که بهترین زمان برای انجام عمل رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر دقیقا چه مقطعی است؟ در حقیقیت این سوال یکی از سوال‌هایی است که از تکرار بسیار زیادی بین همه افراد برخوردار است. بسیاری از افراد از دیگران شنیده‌اند که هنگام درمان باید به صورت کلی از نور آفتاب دوری کنید اما آیا واقعا در همه نقاط دنیا اینکار امکان پذیر است؟ به عنوان مثال در مناطق جنوبی ایران آیا اینکار شدنی است؟

در واقع این مورد یکی از باور‌های نادرست در مورد دستگاه لیزر موهای زائد است. شما نیاز ندارید تا به صورت کلی از نور آفتاب دوری کنید چون در واقع اینکار امکان پذیر نیست غیر از اینکه خود را درون یک اتاق تاریک و بدون پنجره زندانی کنید. پیشنهاد می‌شود که در مواقع ضروری، از حضور در نور آفتاب خودداری کنید تا پوست شما در طبیعی ترین حالت ممکن از نظر رنگ قرار گیرد. همچنین اگر اینکار شدنی نباشد راهکار‌هایی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی وجود دارد. امکان استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد تقریبا در همه فصل‌های سال وجود دارد و از این لحاظ نگرانی وجود نخواهد داشت. البته دیدگاه کلی وجود دارد که زمستان بهترین زمان برای انجام این کار است. در این زمان طول روز و حضور آفتاب در آسمان به کمترین حد خود خواهد رسید و البته حتی بسیاری از روزها در هوای ابری و بارانی سپری خواهد شد.

چرا زمستان فصلی مناسب برای انجام درمان با استفاده از دستگاه لیزر است؟

از آنجا که درمان لیزر نیازمندی‌های خاصی را در بر دارد، فصل زمستان می‌تواند بهترین  زمان برای انجام درمان باشد. برای مثال باید گفت که فردی که قصد درمان دارد باید تا حد ممکن و حداقل دو هفته قبل از آغاز درمان لیزر، از راهکار‌هایی مثل واکس، کرم‌های مو بر، برنزه کردن پوست به صورت طبیعی و مصنوعی جلوگیری کند. در نظر نگرفتن این راهکار‌ها و انجام ندادن‌ آنها در فصول گرم تقریبا برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست. فصول گرم زمانی مناسب برای انجام ورزش‌های آبی و حضور در کنار دریا است. معمولا افراد دوست دارند که در این زما‌ن‌ها بدنی عاری از موهای زائد داشته و بتوانند پوست خود را برنزه کنند. در سمت مقابل اینگونه ورزش‌ها معمولا در زمستان از مقبولیت کمتری برخوردارند و افراد بسیار کمتری در زمستان به دنبال برنزه کردن پوست خود هستند. همانگونه که اشاره شد در فصل زمستان، دوری کردن از نور آفتاب کاری آسان‌تر نسبت به تابستان است. روز‌ها کوتاه‌تر خواهند بود و بسیاری از روز‌ها نیز ابری و بارانی هستند. بدین ترتیب پوست شما کمترین برخورد با نور آفتاب را نسبت به تابستان خواهد داشت. البته این تعامل همچنان وجود خواهد داشت. نکته بعدی این است که به خاطر سرد بودن هوا در زمستان، شما می‌توانید از پوشش بیشتری به عنوان لباس استفاده کنید. این لباس‌ها علاوه بر اینکه کمک می‌کنند که بدن شما گرم بماند، همچنین از پوست شما در مقابل نور خورشید محافظت خواهد کرد. شما می‌توانید از زمستان به عنوان فرصتی مناسب برای انجام عمل با استفاده از دستگاه لیزر بهره ببرید.

نکاتی در مورد نور آفتاب و دوری از آن
نکاتی در مورد نور آفتاب و دوری از آن

نکاتی در مورد نور آفتاب و دوری از آن

بله شما باید قبل از انجام عمل با استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد به نور آفتاب فکر کنید و مراقبت‌های ویژه‌ای را پیش گیرید. شما نیاز دارید که دستگاه لیزر بتواند رنگ پوست را به خوبی تشخیص داده و از آن برای درمان دوری کند. برای بسیاری از افراد پیشنهاد می‌شود که دو تا چهار هفته قبل از درمان، از حضور مستقیم در نور آفتاب خودداری کنند. در کنار آن باید حتما از شیوه‌های مصنوعی برای برنزه کردن پوست خودداری کنید. پوست شما باید برای درمان به طبیعی‌ترین رنگ و روشن‌ترین حالت نزدیک شده باشد. فاصله شش تا هشت هفته‌ای بین جلسات درمانی زمان مناسبی است که شما می‌توانید در نور خورشید قرار بگیرید. بدین ترتیب شما خود را از این نکته مثبت به کلی محروم نخواهید شد. البته دقت داشته باشید که دو تا چهار هفته قبل از درمان نباید به صورت مستمر و مستقیم در مقابل نور خورشید قرار بگیرید. اگر امکان انجام اینکار وجود ندارد پیشنهاد می‌شود که سطح پوست خود را تا جای ممکن با لباس و کلاه بپوشانید. همچنین سعی کنید که قبل، در حین و حتی بعد از انجام عمل لیزر، سطح پوست خود را با کرم‌های ضد آفتاب حفاظت کنید. کرم‌های ضد آفتاب تاثیر بسیار زیادی روی سلامت پوست شما خواهند داشت.

هنوز هیچ امتیازی به این مطلب نداده اید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن