قیمت دستگاه لیزر دایود

خرید دستگاه لیزر دایود

با پیشرفت تکنولوژی در اکثر حوزه‌ها، علم پزشکی مخصوصاً زیرمجموعه‌های آن توسعه زیادی داشته که در این بین رشد در حوزه‌ی پوست و مو دو چندان بوده است. زیبایی پوست و مو به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به حذف موهای زائد اشاره کرد. حال سوال اینجاست که در حال حاضر با چه روشی به پاک‌سازی پوست خود می‌پردازید؟ ژیلت؟ واکس، داروهای گیاهی؟ کدام؟ یا ترجیح می‌دهید از روش‌های نوین حال حاضر دنیا مانند انواع دستگاه‌های لیزر پوست استفاده کنید؟

هر چه هست هر فردی علاقه دارد که راحت‌ترین راه ممکن را برای حذف موهای زائد انتخاب کند که طبق آمارها استفاده از دستگاه‌های لیزر مو نشان می‌دهد که علاقه مردم به این‌گونه دستگاه‌ها روز به روز در حال افزایش است. هدف ما در این مقاله معرفی یکی از دستگاه‌های محبوب لیزر در جهان است که قابلیت‌های فراوانی از خود نشان داده است. نام این دستگاه، لیزر دایود است. اگر از این لیزر و چگونگی کارکرد آن چیزی نمی‌دانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. ناگفته نماند، سرفصل‌های مهمی که در این مطلب مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • معرفی و چگونگی عملکرد دستگاه لیزر دایود
 • مقایسه دستگاه لیزر دایود با دیگر دستگاه‌های مشابه
 • فواید استفاده از دستگاه لیزر دایود
 • محدودیت‌های استفاده از لیزر دایود
 • عوارض و خطرات استفاده از لیزر دایود
 • بارداری و منع استفاده از دستگاه لیزر دایود
 • بهبود نتایج رفع موهای زائد توسط دستگاه دایود
 • سرطان‌زا بودن یا نبودن دستگاه لیزر دایود
 • عوامل موثر بر قیمت دستگاه لیزر دایود الکس
 • چگونگی خرید دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود چگونه کار می‌کند

ابتدا عرض کنیم که استفاده از دستگاه‌های لیزر خصوصاً دایود باید توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود. با این حال با توجه به داشتن هندپیس قدرتمند در این لیزر، کار حذف موهای زائد آنقدرها هم سخت نیست. در واقع نور منتشر شده از لیزر دایود بر روی بدن کشیده می‌شود و این نور توسط ملانین مو جذب خواهد شد و سپس به ریشه یا فولیکول مو برخورد می‌کند و به سادگی فولیکول را تحت تأثیر قرار داده و آن را ضعیف کرده تا کم کم به طور کامل حذف شود. مزیت این روش این است که نور فرستاده شده به سمت پوست بعد از عبور از آن فقط به ریشه مو می‌رسد و به بافت‌های کناری کاری ندارد، به همین دلیل است آسیب‌هایی که دیگر لیزرهای مو به بدن وارد می‌کنند در این لیزر دیده نمی‌شود.

دقت کنید که دستگاه لیزر دایود نیمه هادی است که از طول موج‌های مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می‌کند که هر یک از این طول موج‌ها برای نواحی مختلفی از پوست بکار می‌رود. گفتنی است که طول موج‌های قدرتمند این لیزر در برابر لیزرهای مشابه عملکرد بسیار عالی دارند، به همین خاطر در حال حاضر تنها دستگاه لیزری که بیشترین استفاده را در کلینیک‌ها دارد، لیزر دایود است.

مقایسه دستگاه لیزر دایود با دیگر دستگاه‌های مشابه

از چند لحاظ می‌توان دستگاه لیزر دایود را با دیگر دستگاه‌های لیزر مانند الکساندرایت یا ان دی یاگ مقایسه کرد که از جمله می‌توان به قدرت حذف مو، عوارض ایجاد کننده و مدت پاک بودن پوست اشاره کرد. در تحقیقاتی که در موسسه‌های مختلف در جهان انجام شد مشخص گردید که استفاده از دستگاه لیزر دایود برای انواع پوست‌ها کارآیی خواهد داشت و این بدین معناست که دیگر نیازی به استفاده از روش‌های دیگر برای حذف موهای زائد نیست. گفتنی است که دستگاه‌های ان دی یاگ و الکساندرایت به خوبی نتوانستند برای پوست‌های مختلف کارآیی درستی از خود نشان دهند.

همچنین در دیگر تحقیقات معین شد که استفاده از لیزر دایود درد بیشتری نسبت به دو نوع دیگر بر بدن وارد می‌کند، البته ناگفته نماند که این درد شدت زیادی نداشته و صرفاً فقط از دو نوع عنوان شده بیشتر بوده است. همچنین در خصوص عوارض به جا مانده از سه دستگاه‌ لیزر دایود، الکساندرایت و ان دی یاگ؛ باید گفت که تقریباً عوارض ایجاد شده مشابه به هم بوده است و هیچ یک از این سه دستگاه عملکرد بدتری نسبت به دیگری نداشته است. هر چند در خصوص عوارض ایجاد شده توسط لیزر دایود، گزارش‌های کمتری ارسال شده است.

مدت ماندگاری نیز در دستگاه دایود بیش از 6 ماه تخمین زده شد، این در حالی است که در دو دستگاه دیگر حداکثر بعد از 3 تا 4 ماه باید دوباره از دستگاه لیزر جهت رفع موهای زائد استفاده شود. به طور کلی با توجه به شواهد می‌توان گفت که از هر لحاظ دستگاه لیزر دایود برتری محسوسی نسبت به دیگر دستگاه‌های لیزر داشته است و همین امر به دلیل محکمی برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس تبدیل شده است.

فواید استفاده از دستگاه لیزر دایود

 • اصلی‌ترین فایده لیزر دایود این است که حداقل تا ماه‌‌ها نیاز به اصلاح مجدد نخواهید داشت. طبق گزارشاتی که منتشر شده است از هر 100 نفر متقاضی انجام لیزر مو، 95 نفر حداقل تا 6 ماه نیازی به اصلاح مجدد نداشته‌اند و رشد موهای زائد بدن‌شان به طور کلی متوقف شده بود. مشاهده می‌کنید که قدرت دستگاه لیزر دایود چقدر بالاست که در طول سال فقط 2 بار نیاز به استفاده از آن است.
 • مزیت دیگری که استفاده از این لیزر دارد، به سفید شدن بیشتر پوست بر می‌گردد. در واقع زمانی که لیزر مو انجام می‌شود، به واسطه‌ی حذف کلی موهای زائد توسط تابش نور لیزر پوست رنگ سفیدتری به خود می‌گیرد. در نظر داشته باشید کسانی که از پوست تیره‌تری برخوردار هستند، می‌توانند از این روش برای بهبود رنگ پوست‌شان نیز استفاده کنند.
 • بسیاری از افراد هستند که از ضایعات پوستی رنج می‌برند و یا اینکه بیماری‌های عروقی پوستی دارند. حتماً برایتان سوال پیش آمده است که دستگاه‌های لیزر چه ارتباطی به چنین مشکلاتی دارد. باید عرض کنیم زمانی که پرتو لیزر از پوست رد می‌شود تا خود را به ریشه مو برساند، در این میان می‌تواند برخی از ضایعات پوستی را نیز درمان کند. البته توصیه می‌کنیم اگر دچار چنین مشکلی هستید قبل از هر کاری، با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

محدودیت‌های استفاده از لیزر دایود

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا همه‌ی افراد می‌توانند از لیزر دایود برای پاک‌سازی پوست استفاده کنند یا خیر. در پاسخ به این دغدغه؛ باید عرض کنیم به دلیل فناوری‌های خوبی که در این دستگاه وجود دارد، حتی از سن 7 سال نیز می‌توان از این لیزر مو استفاده کرد. فقط افرادی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم حق استفاده از دستگاه لیزر مو را ندارند:

– خانم‌های باردار یا شیرده. اگر چه امروزه این دسته از خانم‌ها نیز به لیزر مو می‌پردازند اما توصیه می‌کنیم که حدالامکان این کار را انجام ندهند.

– افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند که ممکن است لیزر پوست حالشان را وخیم کند نیز نباید با چنین دستگاه‌هایی کار کنند.

– افرادی که حساسیت پوستی دارند نیز بهتر است قبل از انجام دادن هر کاری با دکتر پوست و مو مشورت کنند. در صورت استفاده بدون در نظر گرفتن موارد مراقبتی ممکن است عوارض سختی در انتظار این افراد باشد.

عوارض و خطرات استفاده از لیزر دایود

همانطور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از دستگاه لیزر دایود خطرات آنچنانی برای پوست ایجاد نمی‌کند، با این حال و با توجه به اینکه پوست افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و هر کدام ممکن است حساسیت‌های مختص به خود را داشته باشد، به صورت کلی احتمال می‌دهیم که بعد از انجام لیزر موارد زیر رخ دهد. هر چند باز هم تأکید می‌کنیم که عوارض گفته شده در ادامه برای همه افراد ثابت نیستند:

 • قرمزی پوست بعد از اتمام کار لیزر. هر چند حتماً با ما موافق هستید که قرمز شدن پوست بعد از استفاده از هر روشی برای اصلاح وجود خواهد داشت.
 • ایجاد عفونت. با توجه به اینکه لیزر پوست به فولیکول مو برای حذف کامل آن یورش می‌برد، احتمال اینکه سبب عفونت پوست شود وجود دارد. با این حال احتمال رخ دادن این موضوع پایین است و اگر هم دچار چنین مشکلی شده‌اید فورا با دکتر خود مشورت کنید.
 • مراقبت از چشم‌ها که عضو حساسی از بدن هستند، در هنگام انجام لیزر با استفاده از دستگاه دایود ضروری است.
 • ممکن است مشکلات دیگری از قبیل پوسته پوسته شدن و یا تغییر رنگ پوست هم ایجاد شود که شدت این عوارض بسیار پایین است و بعد از چند روز پوست حالت اولیه خود را بدست می‌آورد.

بارداری و منع استفاده از دستگاه لیزر دایود

همانطور که می‌دانید ایجاد تغییرات هورمونی در بدن زنان، وقتی که باردار هستند به شدت افزایش می‌یابد که این مسئله منجر به رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن خواهد شد. در این‌گونه مواقع هیچوقت نباید از دستگاه‌های لیزر برای پاک‌سازی پوست استفاده کرد چرا که نور لیزر ممکن است به جنین آسیب برساند.

ضمن اینکه زمانی که هندپیس به بدن خانم‌های باردار نزدیک می‌شود تا عمل حذف موهای زائد را انجام دهد، گرمایی از سمت این وسیله به اندام‌های خانم‌های باردار فرستاده می‌شود که احتمال آسیب رساندن به جنین را افزایش می‌دهد. همچنین در بعضی از کلینیک‌ها برای کاهش درد، از داروها یا کرم‌های بی‌حسی بهره گرفته می‌شود که کار بسیار خطرناکی است. لذا توصیه می‌کنیم که خانم‌های باردار به هیچ عنوان در طول بارداری از چنین دستگاه‌هایی استفاده نکنند.

بهبود نتایج رفع موهای زائد توسط دستگاه دایود

استفاده از لیزر دایود به خودی خود نتایج شگفت انگیزی را به دنبال دارد، اما با انجام و رعایت یک‌سری موارد می‌توانید نتیجه بهتری از استفاده از این لیزر مو بگیرید. این موارد به شرح زیر هستند:

 • قبل از انجام لیزر به هیچ وقت از روش‌های اصلاح، که مو را از ریشه جدا می‌کند استفاده نکنید. در واقع بهتر است که قبل از استفاده از لیزر فقط با استفاده از ژیلت موهای بدن را کوتاه کنید.
 • نواحی مختلف بدن را قبل از انجام لیزر از هر گونه موارد آرایشی پاک کنید و بدن را تمیز نگه دارید.
 • استفاده از نوشیدنی‌های دارای کافئین و یا داروهایی از همین جنس ممنوع است و بهتر است این کار را از چند روز قبل از انجام لیزر کنار بگذارید.
 • پوست را دستکاری نکنید تا دچار التهاب و یا هر گونه زخم نشود.

سرطان‌زا بودن یا نبودن دستگاه لیزر دایود

یکی از باورهای اشتباه در خصوص استفاده از دستگاه لیزر دایود و یا دیگر دستگاه‌های لیزر سرطان‌زا بودن آن است که قاطعانه به شما می‌گوییم که این تفکر اشتباه است. تا به این لحظه هیچ تحقیقاتی در این خصوص به این نتیجه نرسیده‌ است که این‌گونه دستگاه‌ها عامل رشد سلول‌های سرطانی در بدن هستند. البته این موضوع تنها باور اشتباه درباره این‌گونه دستگاه‌ها نیست و یک‌سری معتقدند که لیزر ممکن است ناباوری را نیز بوجود آورد. این تفکر نشأت گرفته از این موضوع است که گفته می‌شود نور و گرمای لیزر اعضای داخلی بدن را مورد حمله قرار می‌دهد که چنین چیزی به اثبات نرسیده است. لذا با خیال راحت می‌توانید از دستگاه‌های لیزر به جهت پاک‌سازی پوست استفاده کنید.

 

استفاده از دستگاه لیزر و به وجود آمدن اسکار، حقیقت یا افسانه؟

استفاده از دستگاه لیزر همانند هر عمل پزشکی دیگر مخاطرات خاص خود را به وجود می‌آورد. یکی از مخاطراتی که می توان به آن اشاره کرد، اسکار است. اسکار به زخم‌های عمیقی اشاره دارد که جای آنها تا پایان عمر روی پوست باقی مانده و درمان آنها نسبتا دشوار است. باید گفت که امکان به وجود آمدن اسکار در درمان لیزر به عنوان یکی از عوارض جانبی بسیار بسیار نادر مطرح می شود. در حقیقت اسکار یکی از عوارض جانبی است که بیشتر با اشتباه انسانی مرتبط است.

به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که برای درمان موهای زائد از طریق دستگاه لیزر حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. تجربه مناسب برای استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند از به وجود آمدن مخاطراتی مثل اسکار جلوگیری کند. به وجود آمدن اسکار به نوع دستگاه لیزر و میزان ملانین پوست نیز مرتبط است. پزشک اگر بتواند تشخیص درستی از شرایط پوستی بیمار داشته و از دستگاه مناسب برای استفاده کند باید گفت که هیچ نگرانی از به وجود آمدن اسکار وجود نخواهد داشت.

دستگاه لیزر بعد از درمان می‌تواند باعث قرمزی و ناراحتی در پوست شود اما این شرایط هیچ ارتباطی به اسکار ندارند و بیمار نباید نگران این موارد باشد چون پوست به صورت خودکار ترمیم خواهد شد. اسکار شرایطی بسیار پیچیده برای پوست به وجود می‌آورد که بیشتر شبیه به زخم است. اگر بعد از درمان شاهد ظهور زخم روی پوست بودید بهتر است که سریعا به پزشک متخصص مراجعه کرده و درمان را آغاز کنید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه لیزر دایود

خرید دستگاه لیزر دایود
خرید دستگاه لیزر دایود

هر چه تکنولوژی به کار رفته در دستگاه‌های لیزر مانند لیزر دایود پیشرفته‌تر باشد قیمت خرید آن نیز افزایش می‌یابد. اگه بخواهیم به طور خلاصه از عوامل تأثیر گذار بر قیمت خرید دستگاه لیزر دایود الکس بگوییم باید موارد زیر را مطرح کنیم:

 • استفاده از هندپیس با کیفیت در آن
 • وجود طول موج‌های بسیار قدرتمند (3 نوع طو موج که برای موهای مختلف است)
 • وجود قطعه‌ی خنک کننده در آن به جهت جلوگیری از سوختگی
 • کیفیت کار فوق العاده بالا

به طور کلی خرید دستگاه لیزر دایود الکس می‌تواند کاملاً به صرفه باشد، خصوصاً برای مراکز پزشکی که بیماران زیادی به آن مراجعه می‌کنند.

چگونگی خرید دستگاه لیزر دایود

بر اساس آنچه که در قسمت قبل برای قیمت دستگاه لیزر دایود عنوان شد باید عرض کنیم که خرید این وسیله نیز باید از مراکز و فروشگاه‌های مجاز انجام شود. یکی از فروشگاه‌هایی که سابقه‌ی چندین ساله در این حوزه دارد طاهر تاج مادر است. برای اینکه بتوانید از قیمت دستگاه لیزر دایود الکس مطلع شوید پیشنهاد می‌کنیم که به سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید. حتی اگر سوال یا ابهامی درباره چگونگی کارکرد و تهیه این دستگاه دارید می‌توانید با مراجعه به سایت این شرکت و با استفاده از شماره تماس‌های موجود در آن با مشاوران این تیم ارتباط بگیرید.

هنوز هیچ امتیازی به این مطلب نداده اید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن